تعمیر پکیج

آموزش

سرویس پکیج

ارسال شده توسط

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

سرویس پکیج

سرویس پکیج از جمله کارهایی ست که جهت بالا بردن عمر مفید هر پکیج مورد نیاز و ضروری است.

البته این بدین معنی نیست که سالانه هزینه ای را برای سرویس پکیج به سرویسکار محلی یا نماینده مجاز پکیج خود بپردازید.

بسیاری از کارهایی که در جهت طول عمر پکیج میبایست انجام شود توسط یک شخص فنی هم قابل انجام می باشد.

اما چرا هیچکدام از شرکت ها شما را به سرویس پکیج خود ترغیب نمیکنند ؟ برای دانستن این مطالب در این مقاله با ما همراه شوید.

سرویس پکیج – سرویس دوره ای پکیج

حتما تا بحال از تکنیسین های تاسیسات شنیده اید که پکیج خود را سالانه سرویس نمائید. آیا واقعا سرویس سالیانه و دوره ای پکیج مورد نیاز است ؟

مساله مهمی که در سرویس سالیانه پکیج حائز اهمیت است چرایی انجام سرویس می باشد.

شرکت های معتبر و بزرگ تولید پکیج اروپایی به سرویسکاران و تکنیسین های خود می آموزند که در سرویس های دوره ای پکیج چه مواردی می بایست تنظیم و سرویس گردد.

متاسفانه در کشور عزیزمان به این نکته توجهی نمیشود.

یکی از این موارد تنظیم شیر کنترل گاز دستگاه می باشد. در واقع هز دستگاه پکیج می بایست یکبار در شروع فصل سرما و یکبار در پایان فصل سرما تنظیم گاز گردد. علت این امر این است که دستگاه در زمستان می بایست توان بیشتر و در تابستان توان کمتری داشته باشد.

اجازه دهید این مسئله را از این بیشتر باز نکنیم چون بشدت تخصصی و خسته کننده خواهدشد. البته اگر شما اطلاعات کافی در این زمینه دارید میتوانید در بخض نظرات از ما سوال بپرسید.

متاسفانه مواردی از این قبیل توسط سرویسکارها رعایت نمیشود. در واقع بهتر است بگوییم بیشتر آنها اصلا در این زمینه مطلع نیستند. خب مشخص است نتیجه چه خواهد شد.

مورد دیگری که می بایست در سرویسهای دوره پکیج حتما بازدید شود موارد ایمنی دستگاه نظیر بررسی عملکرد فن دودکش سیستم احتراق نشتی یا عدم نشتی سیستم گازرسانی می باشد.

اما سوال اینجاست آیا واقعا دستگاه ما به سرویس سالیانه نیاز دارد ؟

در صورتی که از سرویسکار خبره و آموزش دیده, نه صرفا آموزش عملی, آموزش علمی بهره میگیرید اینکار را انجام دهید. در غیر اینصورت پول اضافی پرداخت میکنید.

در صورتی که نظری در این خصوص دارید ما را در شنیدن ان سهیم کنید.

برچسب , , , , ,

نوشته شده توسط

2 دیدگاه برای“سرویس پکیج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *