آموزش سرویس پکیج بوتان

سرویس پکیج بوتان

آموزش بوتان

آموزش سرویس پکیج بوتان

ارسال شده توسط

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

در گذشته به طور مختصر از سرویس پکیج دیواری صحبت کردیم و مراحل آن را در ۱۲ بند توضیح دادیم اما این مقاله تنها مختص به سرویس پکیج دیواری بوتان می باشد، در نظر داشته باشید که تفاوت انواع پکیج دیواری معمولا در شکل ظاهری یا ولتاژ آنهاست و از لحاظ نحوه عملکرد و قطعات تفاوت چندانی ندارند.

از مدلهای معروف پکیج دیواری بوتان می توان Optima، Alta ،Calda Venezia را نام برد.

تمامی مراحلی که در مقاله سرویس پکیج دیواری از آنها سخن گفتیم شامل سرویس پکیج بوتان نیز می شود و همچنین در سرویس پکیج بوتان انجام موارد زیر نیز لازم است:

چک کردن سنسورها: از وظایف سنسورتبدیل کمیت های فیزیکی معین به کمیت الکتریکی می باشد، اگر سنسور خوب کار نکند و نسبت به دما حساسیت لازم را نداشته باشد عملکرد پکیج را مختل می کند.

اسید شویی: زمانی که پکیج رسوب گرفته است با استفاده از یک پمپ اسیدشوی اقدام به رسوب گیری می کنیم، بهتر است برای انجام این کار از پمپ کولر و جوهرنمک استفاده نشود، دقت کنید که از اسید رقیق بهره برده و حتما از دستکش و ماسک مخصوص استفاده کنید.

استفاده از صافی: در صورت وجود صافی در سر راه برگشت پمپ آن را تمیز کرده ( اگر صافی گیر داشته باشد احتمال هواگرفتن رادیاتورها وجود دارد) و همچنین اگر صافی وجود ندارد یک صافی مناسب بر سر راه آن مسیر قرار دهید.

سرویس، تنظیم و تست قطعات: در پکیج شوفاژ دیواری بوتان بعضی قطعات مانند فلو رگلاتور، قطعات فن، مشعل، الکترودها، مبدل ها، NTC، ایرونت، قطعات هیدرولیک های چپ و راست، محدود کننده آب، شلنگ ها ( اطمینان از عدم پوسیدگی ) باید بررسی شوند و سرویس آنها انجام گیرد.

سرویس پمپ: برای بهبود کار پمپ حتما آن را سرویس کرده ( استفاده از مواد شوینده مانند مایع ظرف شویی برای لغزنده کردن رتور مجاز است)

قبلا اشاره شد که سرویس پکیج بهتر است به صورت دوره ای انجام شود و نیز برای سرویس پکیج دیواری بوتان بهتر است هر ۶ ماه یکبار اقدام به سرویس پکیج کنیم زیرا زمانی که پکیج در حالت تابستانه است، آبی که از زمستان در پکیج بوده باعث رسوب گرفتگی در مسیر مدار گرمایش می شود و لازم است که بعضی قطعات مانند محدود کننده آب تعویض شود، اگر رسوب گیری به خوبی انجام نشود گردش آب هم دچار مشکل می شود.

یکی از مشکلات اصلی هنگام تعمیر پکیج مسئله سرد و گرم شدن آب است زیرا زمانی که دستگاه از حالت زمستانه وارد حالت تابستانه می شود و شیر سه طرفه می خواهد عمل کند مسیر دچار رسوب گرفتگی است و این عمل را دچار مشکل می کند، با انجام به موقع سرویس پکیج از بروز این مشکلات جلوگیری کنید.

 

نکات قابل توجه در آموزش سرویس پکیج بوتان

نشتی آب را در سیستم بگیرید، افت فشار آب در مدار گرمایش می تواند ناشی از نشتی سیستم باشد.
فاصله بین الکترود جرقه زن و مشعل به طور مناسب تنظیم شود.
استفاده از قطعات گاز شهری به جای گاز مایع خطر انفجاری روشن شدن را به همراه دارد.
با استفاده از شیر هواگیر اتوماتیک عمل هواگیری را با دقت انجام دهید.
فشار گاز و فشار آب را در حد مطلوب و مناسب تنظیم کنید.
همه قطعات را از جمله رادیاتورها را تمیز کرده و به اصطلاح برق بیندازید.
در آخر عملکرد قطعات و پکیج را تست کرده و از سرویس مناسب خود مطمئن شوید.

 

پکیج های بوتان در مدل ها و انواع مختلفی با ظرفیت و ولتاژ متفاوت در بازار عرضه می شوند و گفته شد که معمولا عملیات سرویس پکیج به صورت یکسانی است و بسته به نوع دستگاه تفاوت های ناچیزی دارند، قبل از انجام سرویس پکیج یا هر عملیات دیگری بر روی پکیج دیواری حتما دفترچه راهنمای آن را مطالعه کنید و درصورت ایجاد هرگونه سوال میتوانید در قسمت نظرات یا درخواست سرویس از ما یاری بجوئید.

 

نوشته شده توسط

4 دیدگاه برای“آموزش سرویس پکیج بوتان

 1. سلام پکیج اپتیما دارم دائم بارش میاد پایین وباید ازشیرپرکن بار ببرم بالا راهنمازی کنید ایرادش چیه

  باتشکر

  1. با سلام و با تشکر از اینکه مارا انتخاب نموده اید.
   فشار آب دستگاههای پکیج بنا به توصیه سازنده می بایست تنظیم گردد.
   ولی معمولا فشار ۱ تا ۱/۵ بار فشار مناسبی جهت عملکرد دستگاه می باشد.
   البته ذکر این نکته ضروری است که فشار آب متناسبا با دما بالا خواهد رفت و زمانی که پکیج شروع به کار میکند فشار آب بالا خواهد رفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *