02177683497 09120128291

دودکش دوجداره چیست

دودکش دوجداره

دسته‌بندی نشده

دودکش دوجداره چیست

ارسال شده توسط

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

دودکش دوجداره

برای تعریف دودکش دوجداره ابتدا بهتر است اندکی در خصوص سیستم عملکرد پکیج و خروجی دود و محصولات احتراق توضیح دهیم.

پکیج های شوفاژ دیواری جهت گرمایش خانه و آبگرم مصرفی گاز را می سوزانند. طبیعتا دود حاصله باید به نوعی به خارج از ساختمان هدایت شود. وسیله ای که دود را به خارج از ساختمان هدایت میکند دودکش نام دارد.

غیرممکن است که تابحال دودکش ندیده باشید. تمام دودکش هایی که تابحال بر روی آبگرمکن و بخاری دیده اید از نوع تک جداره می باشد.

دودکش تک جداره یعنی اینکه یک مسیر جهت خروج محصولات احتراق و دود دارد. به همین سادگی !

حال سوالی که پیش میاید این است که دودکش دوجداره چیست ؟

بیایید کمی دقیق تر به موضوع نگاه کنیم. پکیج های گرمایشی طوری ساخته میشوند که بتوان با اتصال دودکش دوجداره بجای اینکه اکسیژن اتاق را مصرف کند مستقیما هوا را از خارج از ساختمان به داخل کشیده, احتراق را انجام دهد و محصولات احتراق را توسط همان دودکش به خارج هدایت کند.

خاصیت استفاده از این سیستم این است که در فضاهای کوچک که قانونا شما مجاز به نصب پکیج نیستید توسط این سیستم میتوانید مشکل خود را حل کنید. ضمن اینکه دیگر اکسیژن اتاق مصرف نخواهد شد و همیشه شما هوای تازه در منزل خواهید داشت.

دودکش دوجداره علاوه بر مسیری برای خروج دود به بیرون مسیری نیز برای ورود هوا به داخل پکیج را دارد.

نتیجه گیری اینکه استفاده از دودکش های دوجداره بشدت توصیه میشود زیرا علاوه بر تامین ایمنی ساکنین خانه در کیفیت هوای خانه نیز بسیار موثر است.

انفجاری دودکش دوجداره

نکات نصب دودکش دوجداره

پکیجهای دیواری فن دار مجهز به یک دودکش مخصوص دوجداره می باشد که جداره داخلی آن قطرش ۶ سانتیمتر می باشد و دود دستگاه از طریق این لوله به محیط بیرون تخلیه می گردد و جداره خارجی آن ۱۰ سانتیمتر می باشد.

لوله ۶ سانتیمتر تخلیه دود در داخل قرار دارد و هوای تازه مورد نیاز جهت سوختن در دستگاه از طریق این لوله وارد محفظه احتراق دستگاه می شود.

  • هرگز نباید دودکش مخصوص پکیج دیواری فن دار دستکاری و خارج از استاندارد شرکت نصب گردد.
  • اگر طول لوله دودکش کمتر از ۱ متر باشد، باید از حلقه سایز ۸۰ میلیمتر استفاده شود و اگر بین ۱ تا ۱/۵ متر باشد، باید از حلقه سایز ۷۵ میلیمتر استفاده نمود و زمانی که طول دودکش بیشتر از ۱/۵ متر باشد، نیازی به استفاده از حلقه های کم کننده دبی نمی باشد.
  • لوله دودکش پکیج دیواری فن دار باید حتما به محیط آزاد بیرون از محل نصب دستگاه ارتباط داشته باشد تا دود ایجاد شده در دستگاه به محیط بیرون از منزل تخلیه گردد و هم هوای مورد نیاز پکیج دیواری از محیط بیرون از منزل مسکونی تامین گردد.
  •     نهایت طول لوله دودکش پکیج دیواری فن دار ۴ متر افقی می باشد که به ازاء استفاده از هر زانو، ۱متر از ۴ متر طول لوله دودکش کم کی شود.
  •     بخاطر اینکه قدرت مکش و دهش فن برای ۴ متر طراحی شده است، در مواردی که طول دودکش کم باشد بدلیل قدرت زیاد فن هوای ورودی به محفظه احتراق پکیج دیواری بیش از حد لازم می شود و باعث می شود که دستگاه براحتی و سریع روشن نشود و برای رفع این مشکل ۲ حلقه فلزی داخل کارتن دستگاه موجود می باشد که سایز یکی ۷۵ میلیمتر و دیگری ۸۰ میلیمتر می باشد که برای کم کردن دبی هوای ورودی به محفظه احتراق می توان از آنها استفاده نمود
  •   اگر در مواردی فاصله بین پکیج دیواری و پنجره یا دیوار خارجی بیشتر از اندازه طول لوله دودکش دوجداره موجود داخل کارتن باشد، یا نیاز به زانو باشد، باید حتما از لوله رابط و زانوی مخصوص دوجداره پکیج دیواری فن دار استفاده نمود.
  • در محل هایی که دودکش مناسب وجود نداشته و یا دودکش موجود در ساختمان از کشش مناسبی برخوردار نباشد، باید حتما از پکیج دیواری فن دار استفاده شود.
  • دودکش مخصوص دو جداره پکیج دیواری فن دار وظیفه تخلیه دود دستگاه به محیط بیرون و تامین هوای تازه مورد نیاز سوختن در دستگاه را از میحط بیرون بر عهده دارد و باید وارد محیط آزاد شود و هرگز نباید به داخل دودکش ساختمان متصل شود.
  • هرگز نباید جداره بیرونی دودکش پکیج دیواری فن دار را جدا نمود و از هوای محیط اطراف محل نصب دستگاه استفاده نمود.

برچسب , ,

نوشته شده توسط

2 دیدگاه برای“دودکش دوجداره چیست

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *