تعمیر پکیج شوفاژ

راهنمای عیب یابی پکیج

تعمیر پکیج شوفاژ

ارسال شده توسط مدیر سایت

تعمیر پکیج شوفاژ

 • چرا پس از قطع و وصل گاز ساختمان پکیج از کار می افتد؟

نیازی به تعمیر پکیج شوفاژ نیست. بر اثر قطع و وصل گاز معمولا در مسیر گاز هوا جایگزین می شود ودستگاه روشن نمی شود و ارور می دهد . برای رفع این اشکال کافیست شیر آب گرم را باز کنید و روبروی دستگاه بایستید در حین باز بودن شیر آب گرم شما باید دکمه ریست (RESET) دستگاه را فشار دهید . چندین بار این کار را انجام دهید. تا مسیر گاز از هوا تخلیه شود و گاز جایگزین شود پس از انجام چند بار تکرار این کار دستگاه روشن می شود .

 • چگونه پکیج خود را روی حالت زمستانی قرار دهیم؟

در ابتدا از باز بودن تمام شیر فلکه های زیر پکیج مطمئن شوید. در مرحله ی بعدی باید شیر فلکه های خود رادیاتور ها را باز کنیم ( در جهت موافق عقربه های ساعت بسته میشود و بر عکس باز می شود ) در مرحله آخر ولوم یا دکمه تعویض مد را در حالت زمستانی قرار می دهیم حالا پکیج شوفاژ در حالت زمستانی است .

 • چگونه دستگاه خود را به حالت تابستانی بازگردانیم؟

برای بردن دستگاه به حالت تابستانی(عدم استفاده از گرمایش) می بایست دکمه تغییر فصل را فشار دهید تا دستگاه بر روی حالت تابستانه قرار بگیرد.

 • آیا می توان پکیج شوفاژ دیواری را داخل کابینت نصب نمود؟

بله .
امکان اینکه دستگاه پکیج شوفاژ را داخل کابینت قرار دهید وجود دارد اما می بایست به چند مورد توجه فرمائید.  : ۱- از طرفین دستگاه می بایست حداقل فاصله ۱۵ سانتی متری جهت تعمیر پکیج شوفاژ فضا تامین گردد. ۲- از روبرو ۱متر باید جلوی دستگاه آزاد باشد تا برای نصب و جای گذاری پکیج شواژ دیواری شرایط فراهم شود ۳- پکیج نباید از بالا و پایین توسط کابینت محصور گردد چون باعث بروز مشکلات در تعمیر پکیج شوفاژ و اکسیژن رسانی به دستگاه خواهد شد.

 • آیا می توان دستگاه را در بالکن نصب نمود؟

بله می توان اما حتما باید در باکن دودکش داشته باشید در غیر اینصورت از پکیج شوفاژ دیواری فن دار باید استفاده کنید. استفاده از دستگاههای بدون فن با محفظه احتراق باز در فضای باز مانند بالکن اصلا توصیه نمیشود.

 • در چه شرایطی باید از پکیج شوفاژ دیواری فن دار استفاده کنیم؟

بطور کلی شرایط رو به سمتی در حال حرکت است که دستگاههای فن دار مورداستقبال قرار میگیرند ولی قانونا در موارد ذیل فقط از این پکیج ها میبایست استفاده شود.۱-در صورتی که ساختمان فاقد دودکش است ۲- متراژ ساختمان کمتر از ۶۵ متر است ۳- فاصله پکیج شوفاژ دیواری تا دودکش بیش تر از ۳۰ سانتی متر باشد باید از پکیج شوفاژ دیواری فن دار استفاده کرد ۴-  در صورتی که پکیج شوفاژ دیواری در طبقات آخر باشد و ارتفاع دودکش کم باشد

 • آیا برای مسافرت رفتن پکیج شوفاژ دیواری را باید کلا از برق، آب و گاز قطع کنیم؟

اگر پکیج شوفاژ دیواری در داخل منزل باشد باید تمام گاز ، آب و برق را قطع کنیم. اما اگر پکیج شوفاژ دیواری در فضای باز یا بالکن نصب شده باشد در زمستان نمی توان دستگاه را قطع کرد به این علت که در فضای باز وقتی هوا خیلی سرد می شود آب داخل پکیج شوفاژ دیواری یخ می زند و لوله ها دچار ترکیدگی می شوند اگر شما دستگاه را در حالت استند بای قرار دهد اتوماتیک در زمان سرد شدن زیاد هوا خود پکیج دیواری روشن می شود و اجازه ی یخ زدگی لوله ها را نمی دهد این سیستم ایمنی ضد یخ زدگی یا آنتی فریز نام دارد .

 • اگر یکی از شیرهای سرویس های منزل آبگرم نداشت اما بقیه داشت اشکال چیست؟

اگر پکیج شوفاژ دیواری معیوب باشد تمام شیر آلات آب گرم نخواهند داشت اما اگر فقط یکی از شیر ها مشکل داشته باشد قطعا همان یک شیر احتیاج به سرویس دارد و نیاز به تعمیر پکیج شوفاژ نمیباشد.

 • چگونه عمر پکیج شوفاژ دیواری خود را طولانی کنیم؟ نیاز به تعمیر پکیج شوفاژ را چگونه کاهش دهیم ؟

اولین وبهترین کار بازدید فصل به فصل سرویسکار مجاز ( اول مهر ماه و اواخر اسفند ماه ) با شروع فصل سرما و پایان سرماست. چرا که نیاز به توان هایی مختلفی در فصول احساس میشود.
دوم استفاده از سختی گیر های مجاز و مرغوب آب برای دستگاه می باشد که تاثیر بسزایی در هزینه های ناشی از تعمیر پکیج شوفاژی خواهد داشت.
سوم استفاده از صافی برگشت در مسیر برگشت رادیاتورها و تنظیم گاز پکیج شوفاژ دیواری در اول سرما و پایان سرما و شستشوی مدار شوفاژ قبل از نصب پکیج می باشد.

 • چگونه از رسوب گرفتن یا جرم گزفتن پکیج جلوگیری کنیم؟

با استفاده از رسوب گیر پلی فسفات و یا استفاده از رسوب گیر های مغناطیسی می توانیم تا حد زیادی این کار را انجام دهیم. البته نوع استفاده از دستگاه نیز تاثیر بسزایی خواهد داشت.

 • چگونه رادیاتورهایمان را هواگیری کنیم؟ آموزش هواگیری رادیاتور

در صورتی که روبروی شوفاژ(رادیاتور) بایستید یک شیر فلکه می بینید در بالای رادیاتور در امتداد ان در طرف مقابل یک مهره قرار دارد که اگر شما آچار هوا گیری داشته باشید می توانید آن را در جهت مخالف عقربه های ساعت بچرخانید تا باز شود. فقط قبل از باز کردن شیر باید زیر دستتان یک ظرف کوچک باشد تر زمانی هوا تخلیه شد و آب از شیر جاری شد با آچار هواگیری باز شیر را ببندید. این کار را تا زمانی انجام دهید که بجای هوا آب از روزنه شیر هواگیری خارج شود.

 

از کجا متوجه وجود هوا در رادیاتور ها شویم ؟

در صورتی که صدای آب در رادیاتور شنیده میشود.

در صورتی که نیمی از رادیاتور گرم و نیم دیگر سرد است.

در صورتی که یک یا چندین رادیاتور گرم نمیشود.

 • نکات مهم در استفاده و انتخاب پکیج و رادیاتور چیست؟

اول انتخاب رادیاتورهای مناسب با راندمان های بالا
دوم انتخاب محل جای گذاری لوله های رادیاتور حد الامکان زیر پنجره های خانه انجام شود.
سوم محاسبه ی تعداد پره های مورد نیاز رادیاتور یا متراژ رادیاتور پنلی بر حسب شرایط آب و هوای منطقه ای و یا متراژ خانه انتخاب شود.
چهارم پکیج شوفاژ دیواری با کیلو کالری مناسب انتخاب شود.

 • رادیاتور ای پنلی فولادی بهتر است یا پره ای آلومینیومی؟

این سوال بسیاری از مصرف کنندگان عزیز می باشد. جهت پاسخ به این سوال مزایا و معایب هرکدام را میگوییم.

رادیاتورهای آلومینیومی سبب هواگرفتن مسیر شوفاژ میشوند در حالیکه این مشکل در رادیاتور های پنلی فولادی موجود نیست.

رادیاتور های آلومینیومی حجم آب بیشتری را در خود جای میدهند، این یعنی پمپ در واحد زمان می باید آب بیشتری را انتقال دهد.

رادیاتور های فولادی بعلت ساختار جدیدشان معمولا راندمان بالایی دارند.

 • در صورت بروز هرگونه نشتی یا ترکیدگی چه کاری باید انجام داد؟

ابتدا باید تمام شیرهای فلکه ی آب را بست سپس باید دستگاه را از برق جدا کرد ودر مرحله بعدی باید شیر گاز را ببندیم تمام این موارد انجام شوند در صورت بروز خطر به دستگاه نزدیک نشوید و این مراحل را از بیرون انجام دهید یعنی فیوز را از بیرون قطع کنید گاز اصلی را از بیرون ساختمان ببندید آب را هم به همین شکل. سپس یک سرویسکار یا متخصص مجاز درخواست نمائید.

 • آیا محافظ ولتاژ و نوسان برق برای پکیج شوفاژ دیواری الزامی است؟

بله . برای اینکه برد دستگاه شما گارانتی باشد حتما از محافظ برق استفاده نمائید. البته متاسفانه شرکتهایی که محافظ برق مرغوب به بازار ارائه میدهند کم است. از اینرو حتما با کارشناسان خبره تماس بگیرید.

 • در حال حاضر از موتورخانه مرکزی استفاده می کنیم، آیا برای جایگزینی آن با پکیج شوفاژدیواری نیاز به تغییر در لوله کشی داریم؟

بله، لازم است لوله کشی های موتورخانه کور شود. چون یکی از مزایای استفاده از پکیج استقلال واحدهاست. پس بنابراین می بایست لوله های عمومی را کور و از مدار خارج کرد.

 • نصب رایگان شامل چه مواردی می‌باشد؟

نصب دستگاه روی دیوار، نصب اتصالات مربوط به لوله کشی آب و شیلنگ گاز منزل و اتصال لوله های دودکش به مسیر دودکش منزل لوله کشی آب و گاز بخشی از تاسیسات منزل مشتری بوده و لازم است که از پیش آماده باشند، در غیر این صورت مشمول پرداخت هزینه خواهند بود. لازم بذکر است هزینه شستشوی مدار پکیج قبل از نصب دستگاه به عهده مشتری می باشد.

همچنین هزینه آمدورفت سرویسکار مجاز به عهده مشتری است.

 

 • عملکرد مدارهای گرمایش و آب گرم مصرفی چگونه است؟ زمستانه و تابستانه یعنی چه ؟

وقتی در مورد حالت زمستانه دستگاه صحبت میکنیم منظور آن است که دستگاه در فصل زمستان روشن میشود و نیاز به گرمایش رادیاتور ها می باشد.

وقتی شیر آب گرم مصرفی باز می‌شود با عبور جریان آب از سوییچ جریان، این سوییچ فعال شده و با ارسال فرمان به شیر سه طرفه برقی از طریق برد کنترل الکترونیک، مدار رادیاتورها موقتا قطع و آب مدار گرمایش به مبدل حرارتی ثانویه هدایت می‌شود، به این ترتیب آب گرم مصرفی نیز به صورت فوری تامین می گردد.

بلافاصله پس از بسته شدن شیر آب گرم مصرفی، شیر سه طرفه برقی به طور اتوماتیک آب گرم مدار گرمایش را به مدار رادیاتورها هدایت می کند.

عملکرد تابستانی: در این حالت دستگاه تنها در هنگام نیاز به تامین آب گرم مصرفی به صورت اتوماتیک روشن می شود. هنگامی که مصرف کننده یکی از شیرهای آب گرم را باز می‌کند، فرمان روشن شدن مشعل از طریق سوییچ جریان و برد کنترل الکترونیک صادر شده و آب گرم مصرفی با بهره گیری از مبدل حرارتی ثانویه به صورت فوری تامین می شود.با بسته شدن شیر آب گرم مصرفی، بلافاصله دستگاه خاموش می شود.

 • آیا می توان از پکیج شوفاژدیواری در سیستم گرمایش از کف ، داکت اسپیلت و فن کوئل استفاده کرد؟

بله

توصیه می‌شود در این موارد قبل از اقدام، از مشاوره رایگان شرکت استفاده نمایید. و حتیلامکان در استفاده از فن کویل و داکت اسپلیت از پکیج مخزن دار استفاده شود

در خصوص استفاده از سیستم گرمایش از کف، داکت اسپیلت یا فن‌کوئل انجام تنظیمات اولیه توسط سرویسکار مجاز ضرورت دارد.

 • مزایای پکیج شوفاژدیواری نسبت به موتورخانه چیست؟ موتورخانه یا پکیج ؟

مزایای پکیج نسبت به موتورخانه را در زیر برای شما لیست کرده ایم.

 1. استقلال مصرف‌کننده
 2. معافیت مصرف‌کننده از هزینه شارژ و نگهداری سیستم‌های مشترک
 3. در دسترس بودن پکیج شوفاژدیواری: به دلیل نصب در آشپزخانه و دسترسی آسان به آن
 4. امکان تنظیم دستگاه مطابق با سلیقه و نیاز مشتری و سهولت استفاده (بدون نیاز به رفت و آمد به خارج از واحد) همراه با افزایش رفاه مشتری وجود دارد.
 5. کاهش هزینه‌ مشترک: به دلیل عدم استفاده از سیستم مشترک، در صورت وجود واحد خالی در ساختمان و یا در هنگام سفر، اجباری برای پرداخت هزینه اضافی وجود ندارد.
 6. مدیریت واحد دستگاه:‌ هر زمان از سال امکان روشن یا خاموش دستگاه و کم یا زیاد کردن درجه آن وجود دارد.
 7. کاهش هزینه گاز مصرفی: با توجه به راندمان بالا و مصرف کمتر گاز، از افزایش تصاعدی هزینه گاز ساختمان جلوگیری می‌شود.
 8. کاهش هزینه تعمیرات: هزینه نگهداری لوله‌ها، اتصالات و همچنین هزینه عایق کاری به علت کوتاه تر بودن مسیر لوله‌کشی کاهش می‌یابد.

6 دیدگاه برای“تعمیر پکیج شوفاژ

 1. با سلام
  میخواهم حداکثر دمای پیشفرض مجاز تعریف شده برای پکیج را به ۵۰ تغییر دهم تا در هنگام تنظیم دما بصورت دستی با لاتر از ۵۰ نتوان گذاشت روش آن بصورت کلی چگونه است و با چه قسمتی از پکیج می توانم اینکار را انجام دهم ؟
  تشکر از وقت و راهنمایی شما

  1. با سلام و تشکر ازینکه مارا انتخاب کردید
   بستگی به مدل دستگاهتان دارد. در برخی از دستگاههای تنظیمات مخفی در منو یا جامپرهایی جهت تنظیم دستگاه در حالت گرمایش از کف وجود دارد. اگر این تنظیمات را انجام دهید دمای دستگاه از یک حدی بالاتر نمیرود. این دما نیز در دستگاههای مختلف متفاوت است. در برخی ۴۰ در برخی ۴۵ و …

 2. سلام
  مشکلی داشتیم که بشدت مارو اذیت میکنه
  ما خونمون یک پکیج بوتان داریم
  آب مرتبا سرد و گرم میشه وقتی میریم حموم
  به شرکت زنگ میزنیم میگن مشکل از ساختمونتونه
  چگار میتونم بکنم ؟ چه تضمینی هست در اینکه سرویسکار شما بیاد و مشکل شما رو حل بکنه ؟

  1. سلام جناب خداویسی
   ضمن تشکر از نظر شما سرد و گرم شدن آبگرم مصرفی چندتادلیل بیشتر نمیتونه داشته باشه.
   عمده این مسائل اگر ایراد از سمت پکیج باشهتنظیم نبودن شعله پکیج میتونه باشه. البته دلایل دیگری مثل پمپ آب ساختمان یا کم بودن فشار آب سختمان هم بی تاثیر نیست.
   در رابطه با تضمین جهت تعمیرات بطور کلی تضمینی جهت هیچ نوع تعمیری وجود ندارد. اما با توجه به اینکه شما تابحال از خدمات ما استفاده نکردید میتونید درخواست تعمیرات بدهید و در صورتی که مشکل مرتفع شد هزینه پرداخت کنید.
   با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *